13 Haziran TÜSİAD STEM Projesi Basın Lansmanı

STEM anlayışının eğitimde yaygınlaşması amacıyla birçok proje yürüten TÜSİAD, 2017 yılında Dow Chemicals, Intel ve Zorlu Holding’in Ana Sponsorluğunda ve LAV’ın Altın Sponsorluğunda TÜSİAD STEM Projesi’ni hayata geçirdi. Proje ile ilgili bilgi vermek amacıyla 13 Haziran Salı günü İstanbul Çırağan Sarayı’nda bir basın toplantısı düzenlendi.

Devamını Oku

TÜSİAD STEM Kiti ve Öğretmen Eğitimi Projesi İstanbul ve Hatay Fuarları, 3-4 Haziran 2017

Pilot proje olarak Ekim 2016’da hayata geçirilen TÜSİAD STEM Kiti ve Öğretmen Eğitimi Projesi kapsamında; İstanbul’dan 24, Hatay’dan 14 ortaokul fen ve matematik öğretmenine STEM kitleri sunuldu ve Bahçeşehir Üniversitesi STEM Merkezi (BAUSTEM) tarafından öğretmenlere İstanbul ve Hatay’da yüz yüze ve online eğitimler verildi. Öğretmenler, STEM kitlerini ve uygulama rehberini sınıflarında fen ve matematik derslerinde kullandılar ve yıl sonunda STEM yaklaşımına sahip kendi ders uygulamalarını geliştirdiler.

Devamını Oku

TÜSİAD STEM Günleri, Mayıs 2017

Mayıs 2017 boyunca düzenlenen “TÜSİAD STEM Günleri” etkinlikleri ile; STEM alanları ve işleri hakkında öğrenci ve öğretmenler nezdinde farkındalık ve ilgiyi yükseltmek, okulda öğrenilen bilgilerin gerçek hayattaki somut karşılığını gösterebilmek ve STEM konusunda okullar ile akademik ve iş dünyası kuruluşları arasındaki köprüyü güçlendirmek amaçlanmıştır.

Devamını Oku

STEM Zirvesi 22 EKİM 2014, İstanbul

Bilgi toplumunda STEM eğitiminin önemini ve STEM işgücüne duyulan ihtiyacı vurgulamak amacıyla "STEM Zirvesi" düzenlendi. Yerli ve yabancı konuşmacılarla konunun ayrıntılı olarak tartışıldığı zirvede, iş dünyasının ve üniversitelerin konuya bakış açısı da ele alındı.

Devamını Oku