TÜSİAD'dan Çocuklara 23 Nisan Armağanı

TÜSİAD 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için çocuklara STEM+A temalı yeni Pepee bölümleri armağan etti.

TÜSİAD desteğiyle Düşyeri tarafından hazırlanan bölümlerde, tüketen değil üreten nesiller yetiştirmenin yolunu açan “fen, teknoloji, mühendislik, matematik ve sanat (STEM+A)” yaklaşımı dikkat çekiyor. Pepee maceralarında, TÜSİAD çocukları merak etmeye, soru sormaya, hayal etmeye ve icat çıkarmaya davet ediyor. Tamamı sonbahar döneminde yayınlanması planlanan bölümlerden hazırlanan kesitler sosyal medya üzerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle ile paylaşılıyor.

Bilgi toplumu ve bilgi ekonomisine dönüşüm yolunda, özellikle“STEM+A” (Science, Technology, Engineering, Mathematics, Art /Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat) yaklaşımıyla eğitim almış insan gücünün önemi her geçen gün artıyor. TÜSİAD, kamuoyu nezdinde STEM konusunda farkındalığı ve STEM eğitiminin niteliğini yükseltmeye katkı sağlamak üzere çeşitli bileşenlerden oluşan“TÜSİAD STEM+A Projesi”’ni yürütüyor. Proje kapsamında farklı eğitim düzeylerindeki çocuk/gençlere, öğretmenlere, politika yapıcılara ve kamuoyuna yönelik olarak STEM+A konusunda çeşitli projeleri iş birlikleriyle hayata geçiriyor.